Spotkanie dla studentów Rosji, Białorusi i Ukrainy z przedstawicielami młodzieżówek głównych partii politycznych w Polsce.

Program „Study Tours to Poland” daje kilku wyróżniającym się studentom z Białorusi, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej możliwość spotkania się z polskimi środowiskami akademickimi, organizacjami obywatelskimi, młodzieżą biorącą udział w życiu politycznym oraz liderami życia publicznego.

Jako Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” mieliśmy przyjemność zostać zaproszeni na spotkanie studentów ze wschodu z przedstawicielami młodzieżówek głównych partii politycznych. Spotkanie 8 listopada zorganizował Europejski Instytutu na Rzecz Demokracji. Nasze stowarzyszenie reprezentowali Mateusz Stępień, Emil Jaroch oraz Jan Zarachowicz. Zaprezentowane zostały nasze cele, przykłady aktywności społecznej, którą prowadzimy, oraz współpraca z Platformą Obywatelską. Przedstawiliśmy gościom ze wschodu sytuację polityczną i społeczną w Polsce, oraz wymieniliśmy poglądy na temat relacji Polski ze swoimi wschodnimi sąsiadami. Poznaliśmy również problemy polityczne jak i społeczne, z którymi na co dzień spotykają się studenci z Białorusi, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej.

 

E. Jaroch

Zdjęcia wkrótce