Przewodnicząca Rady miasta st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska była gościem pierwszego spotkania w ramach warsztatów samorządowych naszego koła. Tematem spotkania była organizacja prac rady miasta.

Pani Przewodnicząca, która ugościła nas w swoim gabinecie, przybliżyła uczestnikom warsztatów funkcjonowanie władzy uchwałodawczej w stolicy, a także objaśniła zasady swojej współpracy z ratuszem, dzielnicami miasta oraz opozycją.

Odpowiadając na nasze pytania, Przewodnicząca Malinowska-Grupińska mówiła również o niedoskonałościach ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, trudnych decyzjach podejmowanych przez radnych oraz przygotowaniach do Euro 2012.

W swoich wypowiedziach podkreślała, że wszystkim stronom potencjalnego sporu należy dać się wypowiedzieć. W tym celu w Warszawie organizowane są .in. okrągłe stoły, które umożliwiają przedstawienie wszystkim stronom swoich stanowisk oraz wypracowanie kompromisu. Lepiej jest, gdy każda ze stron wychodzi ze spotkania trochę niezadowolona, niż gdy jedna jest w pełni usatysfakjonowana, a druga ma poczucie porażki – przekonywała Pani Przewodnicząca.

Koordynatorami warsztatów są Aleksandra Gajewska oraz Adam Jankowski.

 

 

Na zdjęciu: uczestnicy warsztatów samorządowych wraz z Przewodniczącą Rady miasta st. Warszawy Ewą Malinowską-Grupińską.