Władze Warszawskiego Koła Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”

kadencja 2014 – 2015

wybrane na Walnym Zebraniu Członków WK S”MD” w dniu 9 sycznia 2014 r.

Zarząd Koła

 

Przewodnicząca: Kinga Gajewska

 

 

Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, doktorantka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz studentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2011-2012 była stypendystką berlińskiej uczelni Freie Universität w ramach kierunku Politikwissenschaft. Wcześniej ukończyła Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie.

 

Członek Platformy Obywatelskiej od 2008 roku. Pełnione funkcje: Członek Rady Regionu Mazowieckiego Platformy Obywatelskiej, Członek Zarządu Powiatu Warszawskiego-Zachodniego, Członek Rady Powiatu Warszawskiego-Zachodniego, od 2010 roku członek Zarządu warszawskiego koła Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”.

Od dwóch kadencji Przewodnicząca warszawskiego koła Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Podczas prezydenckiej kampanii wyborczej w 2010 roku w sztabie wyborczym kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zajmowała się kampanią międzynarodową i organizacją eventów. Koordynator akcji: „Stop Janosikowe” w 2011 roku z ramienia Młodych Demokratów. Podczas ostatniej kampanii parlamentarnej współkoordynowała ogólnopolską akcję „Głosuj bez Meldunku” oraz była odpowiedzialna za kampanię wyborczą członków S”MD” (dwunastek).

Od 2012 roku współpracuje z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, gdzie prowadzi wykłady, zajęcia sportowe Nordic Waliking oraz naucza języka niemieckiego. Jako mieszkanka Błonia jest organizatorem Bali Charytatywnych, Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Festiwali tanecznych dla osób niepełnosprawnych w swojej gminie.

Od kilku lat aktywnie działa na rzecz kobiet w sporcie motocyklowym, jako członek Komisji ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym. W sezonie 2013 zdobyła tytuł II Wice-Mistrzyni Polski w motocrossie. Na rok 2014 została powołana do Kadry Narodowej Rzeczypospolitej Polski. Hobby: zapasy, motocross, pływanie, polityka, gra w tysiąca.

http://kingagajewska.pl/

 

Wiceprzewodniczący: Daniel Wargocki

Z wykształcenia inżynier fizyk. Działacz społeczny, polityczny. Popularyzator nauki. Prezes Koła Naukowego Fizyków przy Wydziale Fizyki PW kadencji 2009/2010.

Radny Dzielnicy Targówek od 2011 roku. Twórca autorskiej audycji w internetowym Radiu „Kis”.

Konstruktor amator, skupiony na odnawialnych źródłach energii. Ciepły w obyciu, pragmatyczny w działaniu

 

 

10719377 824369234250421_1400390355_n

Sekretarz: Grzegorz Drobiszewski

 

Absolwent stosunków międzynarodowych studiów I stopnia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz student Magisterskich Studiów Menadżerskich Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Aktywny działacz samorządowy na szczeblu centralnym Uniwersytetu Warszawskiego m.in. Przewodniczący Komisji Wyborczej Samorządu Studentów UW w kadencji 2011/2012, Senator UW, Pełnomocnik Zarządu Samorządu Studentów ds. jUWenaliów regionalnych UW, członek Komisji Dyscyplinarnej dla studentów i doktorantów UW oraz członek Rady WDiNP w kadencji 2012/2013. Zainteresowania: kultura i zwyczaje w dyplomacji, współczesna dyplomacja i protokół dyplomatyczny, komunikacja w aspekcie różnic kulturowych we współczesnym świecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skarbnik: Adam Jankowski

 

Ukończył Europeistykę na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Absolwent Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego Uniwersytetu

Warszawskiego na makrokierunku Samorząd terytorialny i polityka regionalna. Aktualnie student Gospodarki przestrzennej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW. Wcześniej ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie.

Założyciel Koła Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” w Grajewie, którego przewodniczącym. W latach 2010-2011 członek Konwentu Regionalnego S”MD” Regionu Podlaskiego oraz Pełnomocnik ds. Regionalnego Centrum Informacji. W latach 2010-2012 członek Konwentu Regionalnego S”MD” Regionu Mazowieckiego. Koordynator akcji „Głosuj bez meldunku” w Warszawie podczas kampanii prezydenckiej w 2010 r.

W kadencji 2011-2012 skarbnik Warszawskiego Koła S”MD”. Od 2013 r. Członek Zarządu Regionu Mazowieckiego S”MD”.

Od 2006 r. członek koła Platformy Obywatelskiej w Grajewie. W latach 2006-2010 Członek Zarządu Koła oraz Członek Zarządu PO w Powiecie Grajewskim. W latach 201

Od 2010 r. zasiada w Radzie Miasta Grajewo i jest członkiem Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego.0-2013 Wiceprzewodniczący koła Platformy w Grajewie. W latach 2006-2010 i 2010-2013 r. delegat na zjazd PO Regionu Podlaskiego. Od 2013 r. Przewodniczący Koła PO w Grajewie i delegat na Konwencję Krajową PO. Pracował w Biurze Krajowym PO w Warszawie, a obecnie w Biurze Obsługi Posłów Klubu Parlamentarnego PO oraz Cyfrowym Polsacie S.A.

Współpracował z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej w Warszawie. Członek Społecznego Komitetu Renowacji Grajewskiego Cmentarza Parafialnego. Zainteresowania: genealogia, samorząd terytorialny.

 


Członek Zarządu: Patryk Luboiński

Absolwent 51 Liceum Ogólnokształcącym im. Hipolita Wawelberga w Warszawie, obecnie student Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Polityka Społeczna. Radny w Młodzieżowej Radzie Dzielnicy Mokotów. Kochający Warszawę i Stare Babice. Sprawny organizator i menedżer.

W kole zajmuje stanowisko Członka Zarządu. Interesuje się m.in. historią współczesną, bezpieczeństwem narodowym oraz inżynierią komunikacyjną. Pasjonat zabytkowej motoryzacji.

 

 

 

Członek Zarządu: Adriana Rugovac

Studentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W Stowarzyszeniu ”Młodzi Demokraci” od 2013roku. Obecnie sprawuje funkcje Członka Zarządu koła. Interesuje się głownie prawem cywilnym i międzynardowym oraz prawami czlowieka. W wolnych chwilach gra w tenisa i biega

Komisja Rewizyjna

wasik

Przewodnicząca: Anna Wąsik

Sekretarz: Michelle Podgórska

 Członek Komisji: Tomasz Szarubka