Reprezentanci Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” uczestniczyli w drugim polsko-amerykańskim seminarium z cyklu Discover America „Behind the Scenes of U.S. Diplomacy”, zorganizowanym przez  Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego, które odbyło się 7 marca 2013 roku w gmachu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Gościem spotkania był Ambasador Stanów Zjednoczonych w Rzeczpospolitej Polskiej Stephen D. Mull. Spotkanie było podzielone na dwie części. Podczas pierwszej z nich Ambasador opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z dyplomacją. Ambasador trzykrotnie pracował w Polsce, ale także miał okazję podzielić się swoim doświadczeniem zawodowym na placówce w Afryce Południowej, na Bahamach, czy Indonezji. W latach 2003-2006 pełnił funkcję ambasadora na Litwie.

 

W drugiej części seminarium, uczestnicy spotkania mieli czas na zadawanie Ambasadorowi pytań. Wiele z nich dotyczyło wiz, tarczy antyrakietowej, ale także projektów promujących kobiet. Wśród pytań znalazło się również zagadnienie dyplomacji amerykańskiej i jej porównania z dyplomacją europejską. W spotkaniu wzięły udział wszystkie młodzieżówki oraz część personelu Ambasady Stanów Zjednoczonych.