Czwartego kwietnia w Biurze Regionu Mazowieckiego Platformy Obywatelskiej odbyło się spotkanie Młodych Demokratów z byłym ministrem sprawiedliwości, Krzysztofem Kwiatkowskim.


Rozmowa moderowana przez Jakuba Banaszka i Jana Zarachowicza przebiegała w otwartej i przyjaznej atmosferze, obejmując szereg różnorodnych tematów. Pytaliśmy Pana ministra zarówno o początki jego kariery zawodowej, jak również opinie dotyczące bieżących spraw.

Minister Kwiatkowski opowiedział o swoich najwcześniejszych doświadczeniach zawodowych, aktywności za czasów AWS oraz pełnionej funkcji osobistego sekretarza premiera Jerzego Buzka, podkreślając, że okres ten wpomina najlepiej w całej dotychczasowej karierze politycznej. Dalsza opowieść ministra Kwiatkowskiego dotyczyła przebiegu jego kampanii wyborczych do Sejmu, doświadczeń w pracy senatora i wreszcie działalności ministrerialnej, począwszy od dość burzliwych okoliczności powołania na funkcję ministra sprawiedliwości (okres tzw. „afery hazardowej”), a kończąc na opisie prac nad konkretnymi reformami.


Poruszona została tematyka współpracy Platformy Obywatelskiej z jej strukturami młodzieżowymi. Minister Kwiatkowski zaapelował, abyśmy walczyli o swoją pozycję i o jak najlepsze miejsca na listach wyborczych PO, przy czym zapisał kilka naszych pomysłów na polepszenie wzajemnych relacji między obiema organizacjami.


Podczas omawiania spraw bieżących, Minister odniósł się między innymi do kwestii związków partnerskich, wśród źródeł trudności w „przepchnięciu” ustawy wskazując fakt, iż w obecnej kadencji Sejmu liczebnie przeważają posłowie o poglądach konserwatywnych. On sam jednak nie kwestionuje potrzeby rozwiązania tego problemu. Spytany o swoje relacje z obecnym ministrem sprawiedliwości odpowiedział, że kibicuje mu tak, jak pozostałym członkom rządu, i docenia jego pomysły, jak na przykład deregulację zawodów. Na zakończenie miniter zachęcił nas do aktywności politycznej, wspominając, że on sam ma wśród swoich współpracowników przede wszystkim ludzi młodych.