Czworo warszawskich Młodych Demokratów wzięło udział w pierwszej części tegorocznej Akademii Politycznej organizowanej przez polskie przedstawicielstwo Fundacji Konrada Adenauera.

Wraz z przedstawicielami Forum Młodych Ludowców oraz młodymi działaczami partii Polska Jest Najważniejsza, Młodzi Demokraci uczestniczyli w intensywnych warsztatach poświęconych rzeczowym wystąpieniom publicznym w zakresie problematyki społeczno-politycznej.

W zaciszu folklorystycznie urządzonego centrum konferencyjnego w podwarszawskim Otwocku Wielkim, przez cały weekend poznawaliśmy tajniki przygotowywania dobrych przemówień, być może trochę nietypowo – bo w grupach, poczynając od burzy mózgów i generowania jak największej liczby „problemów” mogących stanowić temat wystąpienia, poprzez analizę wybranego problemu i pisanie przemówienia, na zaprezentowaniu efektów pracy kończąc.

 

Politycznie zróżnicowane towarzystwo sprzyjało natomiast długim i ożywionym dyskusjom, które toczyły się zarówno w przerwach jak i jeszcze długo po zakończeniu godzin szkolenia.

Trzy dni minęły w inspirującej i przyjaznej atmosferze, ale zdecydowanie zbyt szybko… Nie możemy się już doczekać drugiej części Akademii, na której w gronie powiększonym o przedstawicieli młodzieżówek z Niemiec będziemy rozmawiać o sytuacji młodych ludzi w Unii Europejskiej.