Burmistrz Ursynowa Piotr Guział chcąc siebie rozreklamować rozpoczął kampanię na rzecz rozpisania referendum odwołującego urzędującą prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Należy pamiętać, że wybory samorządowe odbędą się już w 2014 roku. Generowanie kosztu związanego z referendum i chaos wynikający z niestandardowej i niepotrzebnej zmiany zarządcy Warszawy na pewno stolicy nie pomoże.

 

Zapraszamy do zapoznania się z akcją „Nie popieram burmistrza Guziała„. Okazuje się, że wielu mieszkańców tej dzielnicy nie jest zadowolonych z jego pracy. Groteskowo brzmią jego rady jak rozwiązać trudności komunikacyjno-remontowe całej Warszawy, ponieważ na Ursynowie od lat nie zażegnano problemu „szkieletorów”. Zrobienie porządku z niedokończoną budową domu handlowego przy skrzyżowaniu ulic Cynamonowej i Indiry Gandhi było jednym z priorytetów burmistrza Guziała. Swoich obietnic jeszcze nie zrealizował.

 

Sam proceder zbierania głosów pod wnioskiem o rozpisanie referendum również budzi wątpliwości. Region Mazowsze stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” wysłał odpowiednie zapytania do warszawskiego komisarza wyborczego. Kopia dokumentów znajduje się tutaj.