Ponad 100 osób manifestowało w niedzielę przed siedzibą ambasady ukraińskiej w Warszawie. Celem protestu było wyrażenie solidarności z osobami, które biorą udział w wielotysięcznych protestach w Kijowie.

Polacy ze smutkiem przyjęli wiadomość o zerwaniu negocjacji w sprawie podpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Poseł Marcin Święcicki na proeuropejskiej pikiecie przed Ambasadą Ukrainy w Warszawie.

 

Choć pod ukraińską placówkę dyplomatyczną przyszli głównie młodzi Ukraińcy mieszkający w Warszawie to nie zabrakło tam również członków Stowarzyszania „Młodzi Demokraci” oraz posłów Platformy Obywatelskiej. Swoje przemówienie podtrzymujące na duchu Ukraińców wygłosił Marcin Święcicki, poseł PO i były prezydent Warszawy. „Władcy Kremla brutalnym szantażem gospodarczym chcą zagrodzić drogę do integracji z UE. Niech przywódcy Ukrainy i UE nie ulegają szantażyście i zrealizują wolę większości ukraińskich obywateli” – mówił w niedzielę poseł Święcicki. Całe wystąpienie można obejrzeć pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=c4YpJxddxwU&;feature=youtu.be Czas pokaże czy pod wpływem społecznych aspiracji władza na Ukrainie zrewiduje swoje stanowisko odnośnie integracji z Unią Europejską….

 

www.youtube.com