Adam JankowskiWiceprzewodniczący

O sobie:

Mam 29 lat. Urodziłem się w Grajewie. Od 10 lat mieszkam w Warszawie. To mój drugi dom. Ukończyłem europeistykę na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia z zakresu samorządu terytorialnego i polityki regionalnej w Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego UW.

Od blisko 4 lat pracuję w Klubie Parlamentarnym PO, gdzie stale współpracuję z posłami oraz biurami Kancelarii Sejmu. W 2013 r. odbyłem staż w Biurze Delegacji Polskiej Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Od 3 lat wykonuję również zlecenie dla Pionu Bezpieczeństwa Cyfrowego Polsatu S.A.

W latach 2010-2014 byłem radnym Miasta Grajewo i autorem kilku projektów uchwał, m.in. w sprawie określenia warunków udzielania bonifikat przy sprzedaży nieruchomości jako lokalu mieszkalnego, ws. zwolnienia od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje oraz uchwały udostępniającej w internecie retransmisje sesji rady miasta. Reprezentowałem projektodawców uchwały ws. Budżetu Obywatelskiego dla Grajewa 2014 r. oraz byłem współinicjatorem nadania jednemu z parków nazwy Park Wolności.

Jestem wieloletnim członkiem Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” (od 2007 r.) oraz Platformy Obywatelskiej (od 2006 r.). W gimnazjum udzielałem się w harcerstwie. W 2015 r. byłem Pełnomocnikiem Wojewody Podlaskiego do spraw bieżących kontaktów z przedstawicielami środowisk lokalnych województwa podlaskiego.

Interesuję się genealogią. W drzewie genealogicznym rodziny zgromadziłem ponad 2,5 tys. osób. Jestem szczególnie dumny z pokrewieństwa z błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszką. Lubię czytać książki historyczne i kryminały, ćwiczę na siłowni.

 

[/vc_row_inner]

Kontakt:

Strona www