Kinga GajewskaPoseł na Sejm RP VIII kadencji. Była radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego

O sobie:

Poseł na Sejm RP VIII kadencji. Była radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Była Przewodnicząca Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” w Warszawie oraz w Regionie Mazowieckim. Doktorantka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz studentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

Członek Platformy Obywatelskiej od 2008 roku. Koordynator akcji: „Stop Janosikowe” i „Głosuj bez Meldunku” z ramienia S”MD”. W 2012 roku zajmowała się deregulacją w Ministerstwie Sprawiedliwości, a w 2014 roku polityką wschodnią w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Nowym Jorku. W 2014 kandydowała z list Platformy Obywatelskiej w wyborach samorządowych, zdobywając mandat radnej w Sejmiku Województwa Mazowieckiego z poparciem ponad 10.000 wyborców.

Od kilku lat zajmuje się działalnością społeczną na rzecz integracji międzypokoleniowej i szerzenia aktywności obywatelskiej. Od 2012 roku współpracuje z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, gdzie prowadzi wykłady, zajęcia sportowe oraz uczy języka niemieckiego. Jako mieszkanka Błonia jest organizatorem Balów Charytatywnych, Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i festiwali tanecznych dla osób niepełnosprawnych w swojej gminie.

Od kilku lat aktywnie działa na rzecz kobiet w sporcie motocyklowym, jako członek Komisji ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym. W sezonie 2013 zdobyła tytuł II Wice-Mistrzyni Polski w motocrossie. Na rok 2014 została powołana do Kadry Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

Kontakt: